VACO i Rentokil łączą siły – fuzja na rynku usług pest control

fuzja na rynku

VACO i Rentokil łączą siły – fuzja na rynku usług pest control

VACO, największa w Polsce firma specjalizująca się w kompleksowej usłudze pest control, łączy siły z Rentokil Polska, należącym do globalnego lidera Rentokil Initial. Na krajowym rynku powstał niekwestionowany lider, zabezpieczający ponad 14 000 obiektów, w tym ponad 1 600 zakładów produkcyjnych. Ponadto, dzięki transakcji, nowy podmiot świadczy również usługi z zakresu higieny komercyjnej oraz marketingu sensorycznego.

VACO

Od 2002 roku nieprzerwanie świadczy kompleksowe usługi z zakresu dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji oraz wspiera firmy we wdrażaniu i utrzymaniu systemów bezpieczeństwa zdrowotnego żywności. Odbiorcą usług są klienci biznesowi, w szczególności koncerny spożywcze, handlowe i przemysłowe, ale także instytucje publiczne, branża hotelarska oraz gastronomiczna. Firma aktywnie współpracuje z klientami, wskazując im odpowiednie metody zapewnienia właściwego stanu sanitarnego oraz technicznego obiektów produkcyjnych zgodnie z wytycznymi Kodeksu Żywnościowego. Przeprowadza szkolenia oraz audyt przygotowując obiekty do kontroli prowadzonych przez zewnętrznych audytorów, inspekcję sanitarną oraz sieci handlowe. Zatrudnia blisko 200 etatowych pracowników, w tym 100 przeszkolonych pracowników technicznych.

Rentokil Polska

Wchodzi w skład brytyjskiej Grupy Rentokil Initial, wiodącej na świecie firmy świadczącej szeroki zakres usług zarządzania obiektami, w tym usługi profesjonalnego zabezpieczenia przed szkodnikami. Grupa zatrudnia blisko 60 tys. osób, świadczy usługi w ponad 80 krajach i obsługuje 52 proc. światowego rynku pest control. W ramach prowadzonej działalności, poza usługami pest control, zarządza markami Initial oraz Ambius. Pierwsza jest światowym liderem w dziedzinie utrzymania czystości oferując zintegrowane rozwiązania w zakresie higieny rąk, powierzchni i powietrza w ponad 50 krajach na całym świecie. Druga jest wiodącym na świecie dostawcą roślin i środków zapachowych. Projektuje zielone aranżacje dla przestrzeni komercyjnych, jak również rozwiązania z zakresu marketingu zapachowego i muzycznego.

Rentokil Polska funkcjonuje na polskim rynku od kilku lat, w trakcie których dokonał już akwizycji kilku lokalnych podmiotów. Przejmując strukturę organizacyjną VACO Sp. o.o. pozyskał największą firmę w Polsce przez co automatycznie stał się liderem rynku.

W tym momencie trwa intensywny proces integracji spółek VACO i Rentokil Polska

Proces pozwoli zapewnić ciągłość świadczonych usług, a w najbliższym czasie zaproponować dostęp do nowych rozwiązań technologicznych i produktowych. – Połączenie kluczowych kompetencji VACO oraz lokalnej znajomości rynku, wzbogacone globalnym doświadczeniem i wiedzą Rentokil, zaowocuje wzrostem jakości i zakresu świadczonych usług. VACO zachowa własną strukturę organizacyjną oraz kadrę pracowniczą, jednak sukcesywnie będzie następowało dostosowywanie VACO do procedur obowiązujących w Grupie Rentokil Initial, wdrażanie systemów obowiązujących na całym świecie i poszerzenie oferty o nowe usługi marek Initial i Ambius. Pragniemy, wzorem globalnej spółki, zbudować podmiot świadczący szeroki zakres usług zarządzania obiektami – mówi Jakub Kmieciak, Dyrektor Zarządzający Rentokil Initial Polska.

W perspektywie kilku lat spółka planuje w dalszym ciągu konsolidować rynek ugruntowując pozycję lidera w zakresie usług pest control. Równocześnie pragnie budować wiodącą pozycję marek Initial i Ambius na krajowym rynku.

Dodaj komentarz