Coraz więcej właścicieli nawet najmniejszych domów jednorodzinnych marzy o tym, by z tradycyjnego zasilania gospodarstwa domowego przejść na zasilanie z zastosowaniem fotowoltaiki. Chęć wzrasta tym bardziej, kiedy zauważymy nowe panele naziemne lub dachowe na podwórku sąsiadów. Warto wtedy zapytać, co trzeba wziąć pod uwagę, by skorzystać z oferty paneli fotowoltaicznych bez ponoszenia zbyt wygórowanych kosztów. Może nie wszyscy będą w stanie od razu na to pytanie odpowiedzieć, ale konsultanci Brewa.pl nakreślą to zagadnienie lepiej, niż ktokolwiek inny! Pełna oferta na www.brewa.pl.
Inwestycje fotowoltaiczne Brewa.pl – sprawdź i zaufaj!
Każdy specjalista z dziedziny energetyki dobrze wie, że koszt inwestowania w moduły fotowoltaiczne, przeznaczone dla domu zależeć będzie od osiąganych parametrów mocy, która ma spełnić oczekiwania i wymagania wszystkich domowników. Im bardziej konstrukcja okaże się skomplikowana pod względem formy, tym wyżej poszybuje cena. Można to zauważyć na przykładzie dachów o nietypowych rozmiarach i kształtach, gdzie niemal każdy moduł technicy zmuszeni byli dopasowywać oddzielnie, by zachować oryginalność konstrukcji bez zbędnych ingerencji technicznych. Takie zabiegi zawsze podbijają cenę usługi.
Kolejnym kryterium wpływającym na wartość inwestycyjną okazuje się być stan fizyczny budynku. O ile w przypadku budowli stosunkowo młodych panele fotowoltaiczne na dachach prezentują się nad wyraz elegancko, o tyle w obiektach o randze zabytkowej są niekoniecznie wskazane. Aby wysłużonych powierzchni budynków wpisanych do rangi dziedzictwa nie narażać na niepotrzebne obciążenia, lepiej od razu zdecydować się na moduły naziemne.
Fotowoltaika Brewa.pl – co kupujesz?
Zestaw fotowoltaiczny marki Brewa.pl tworzą dowolnie wybrane moduły wraz z falownikiem oraz sprzętem uzupełniającym, do którego zaliczymy oczywiście optymalizatory mocy wraz z zespołami profesjonalnie dobranego okablowania. Całość pakietu tworzą zestawy fotowoltaiczne wraz z serwisem – czyli wszystkimi czynnościami technicznymi w postaci montażu, demontażu, kontroli czy przebudowy istniejących już wcześniej zespołów zasilania. Kiedy już przyjrzeliśmy się tym wszystkim szczegółom dotyczącym tworzenia nowej jakości domowej energetyki, możemy płynnie przejść do obliczania kosztów.
Jeśli w takim domu mieszka dwoje rodziców z dwojgiem dzieci – koszty przygotowania standardowej fotowoltaiki dla tego typu gospodarstw mieścić się będą w granicach 17 – 35 tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jaki typ paneli najbardziej trafia w gusta i oczekiwania samych zainteresowanych. Za prace montażowe określona jest zazwyczaj jedna stawka, liczy się ją od każdej przepracowanej godziny. W stosunku do ceny za wykonanie szeroko rozbudowanych farm fotowoltaicznych w gospodarstwach rolnych i środowisku produkcyjnym wartość cenowa typowej fotowoltaiki domowej jest nieporównywalnie dużo bardziej przystępna.