Co może przyspieszyć proces sprzedaży mieszkania?

szybka sprzedaz mieszkania

Co może przyspieszyć proces sprzedaży mieszkania?

Kiedy decydujesz się na sprzedaż mieszkania, masz nadzieję na szybki i łatwy przebieg całej transakcji. Jednak nie zawsze tak jest zwłaszcza jeżeli jesteś posiadaczem trudnej nieruchomości. Istnieją metody, które znacznie skracają proces sprzedaży mieszkania i ułatwiają dostęp potencjalnym kupcom do twojego ogłoszenia. Jeżeli chcesz poznać sztukę dobrej sprzedaży nieruchomości czytaj dalej.

Wycena mieszkania

W celu jak najszybszej sprzedaży mieszkania warto skorzystać z usług profesjonalisty i wycenić mieszkanie. Tego typu pomoc świadczą rzeczoznawcy majątkowi, którzy po wglądzie do wszystkich dokumentów mieszkania i jego oględzinach ustalą konkretną i rzetelną cenę mieszkania. W ten sposób podczas sprzedaży możemy przedstawić odpowiedni dokument, który potwierdzi nasze prawo do żądania określonej ceny za mieszkanie. Ponad to jeżeli mamy dokument wyceny mieszkania sporządzonej przez rzeczoznawcę, kupujący zyskuje pewność, że mieszkanie nie jest zadłużone i nie wiąże się z żadnymi ukrytymi kosztami.

Jeżeli nie chcemy dodatkowo inwestować swoich pieniędzy w mieszkanie na sprzedaż możemy również skorzystać z licznych kalkulatorów wyceny mieszkania online. Nie będzie tak wiarygodne, jak to sporządzone przez rzeczoznawcę, ale da nam pogląd na ceny mieszkań w podobnym stanie podczas wystawiania ogłoszenia.

Sprawdź wycenę mieszkania na https://transakcja24h.pl/

Prezentacja mieszkania

Po wystawieniu ogłoszenia o chęci sprzedaży mieszkania musimy liczyć się z tym, że szczególnie na początku, jeżeli nasza oferta jest korzystna będziemy mieć liczne telefony odnośnie chęci obejrzenia mieszkania. Ważne jest żeby już przy rozmowie telefonicznej być kulturalnym, elastycznym i otwartym na propozycje, ponieważ takie zachowanie zawsze zachęca ludzi do dalszej współpracy. Jeśli jest to możliwe spróbujmy dostosować swój czas do kupującego i umówmy się w jak najdogodniejszym terminie na prezentacje.

Podczas samej prezentacji spróbujmy zachęcić jak najbardziej do zakupu naszego mieszkania poprzez przedstawienia jego walorów. Jednak nigdy nie ukrywajmy żadnych usterek, ponieważ w większości przypadków i tak kupujący je odkryje, a tego typu kłamstwa od razu nas przekreślają i zniechęcają kupca. Często osoby zainteresowane ogłoszeniem jeżeli wprost powiemy o wszystkich niedogodnościach jakie mogą znaleźć w mieszkaniu doceniają to i ich zaufanie w stosunku do naszego ogłoszenia rośnie.

Zawieranie kompromisów

Każda sprzedaż mieszkania jest związana z negocjacjami odnośnie warunków umowy kupno-sprzedaż, ponieważ jest to nieodłączny element wymiany towarów. Posiadając wcześniej już wspomnianą wycenę mieszkania pamiętajmy, że jest ona wiarygodna, ale nadal tylko poglądowa dla kupca. Dlatego musimy odpowiednio wcześniej ustalić sobie realną cenę za jaką jesteśmy gotowi sprzedać mieszkanie. Dzięki temu będziemy przygotowani na spotkanie z osobami zainteresowanymi i nic nas nie zaskoczy przy negocjacjach.

Kompromisy musimy być też gotowi zawierać nie tylko odnośnie wysokości ceny sprzedaży, ale również przy takich sytuacjach jak:

  • Czas wyprowadzki aktualnym lokatorów i czas wprowadzenia się nowych,

  • Dostępności do wszystkich dokumentów i księgi wieczystej przed kupnem,

  • Dokonanie naprawy wszystkich usterek przed zakupem.

Warto przemyśleć wymienione wyżej aspekty, ponieważ ustępstwa w tych sprawach mogą znacząco przyspieszyć proces sprzedaży mieszkania.

Dodaj komentarz