Bitcoin traci większość tego, co udało się odrobić w poniedziałek

bitcoin-traci-wiekszosc-tego-co-udalo-sie-odrobic-w-poniedzialek-2

Bitcoin traci większość tego, co udało się odrobić w poniedziałek

W dniu dzisiejszym nastąpiło niemalże całkowite cofnięcie wczorajszych wzrostów BTC. Co prawda tuż po rozpoczęciu wymiany, wirtualna waluta osiągnęła dzisiejszy szczyt na poziomie 243,71 dolara. W dalszej części dnia cena wirtualnej waluty ulegała zmniejszeniu, aż do poziomu 228,17 dolarów. W tym samym momencie kursy innych, popularnych, wirtualnych walut takich jak OKCoin, BitStamp czy Coinbase zbliżają się do poziomu 225 dolarów.

Zwyczajowa różnica trzech dolarów na rzecz szerszego rynku obecnie wynosi 3 dolary na rzecz BTC. W związku z czym spodziewać można się dalszych obniżek cen, zwłaszcza w odniesieniu do cen kontraktów długoterminowych na wirtualne waluty. Chociażby kontrakty terminowe na OKCoin, na pierwszego maja są sprzedawane po cenie 224,09 dolarów, podczas gdy długoterminowe, wygasające z końcem czerwca są niemalże 3 dolary tańsze (221,33 $) co stanowi mocny argument potwierdzający możliwość dalszych spadków cen. Możliwość realizacji zysków, może oznaczać także początek trendu spadkowego w przypadku BTC. Obecnie trudno jest określić, jak duży będzie to spadek. Utrzymaniu trendu spadkowego sprzyjają z cała pewnością niestabilne notowania BTC. Pojawiają się już głosy sugerujące iż kurs BTC może zbliżyć się nawet do 200 $ w czasie nadchodzącego dołka. Z drugiej strony wiele wskazuje na to, że OKCoin ma szanse przebić granice 238 dolarów, co może być zwiastunem nowego trendu wzrostowego. Być może powtórzony zostanie dobry wynik z ostatnich tygodni i chińska wirtualna waluta przebije nawet poziom 260 dolarów za monetę.

Przy obecnych wahaniach kursu BTC inwestorom zalecana jest ostrożność i wyczekiwanie na moment gdy ceny się ustabilizują. Niestabilność obecnego kursu doskonale obrazuje wczorajszy szczyt na poziomie 236 dolarów. Kurs ten utrzymał się dosyć krótko, po czym nastąpił dosyć długi trend spadkowy. Przez większość dnia kurs nie przebił już granicy 230 dolarów. Następstwem tego jest obecny boczny kurs, przy pojawiających się już ofertach kupna poniżej 200 dolarów za wirtualną monetę. Z drugiej strony mamy jednak sprzedających, których najwyższe oferty dochodzą do 258 dolarów. Takie dysproporcje ofert mogą wskazywać, na równowagę przy cenie około 230 dolarów, czyli jutrzejszy wykres nie powinien w dużym stopniu odbiegać od dzisiejszego popołudniowego wykresu BTC. Dzisiejsze spadki doskonale pokazują, że optymistyczne nastroje po wczorajszych wzrostach były przedwczesne. Chociaż pojawiały się już opinie o początku nowego trendu wzrostowego kursu BTC.