Notowania dolara – widoczna stabilizacja, która trwała do tego momentu

Notowania dolara – widoczna stabilizacja, która trwała do tego momentu

  • USD/CAD, USD/JPY – wyraźne prowadzenie danych pozycji z wszystkich par walutowych -USD
  • EUR/USD obecnie w ‘dołkowym’ trybie po załamaniu się tendencji wzrostowej trwającej między marcem a majem dla danej pary
  • USD/CAD pomimo tego, iż nie należy do indeksu syntetycznego dolara (USDOLLAR Index), kontynuuje prowadzenie i rośnie w siłę Dzisiaj, USD/CAD najbardziej pożądanym

Przez ostatnie dwa tygodnie indeks syntetyczny dolara (USDOLLAR Index) poczynił dość znaczące działania, co zaskutkowało pozycjonowaniem go na wykresach określeniem ‘zmierzający ku istotnemu spadkowi w stosunkowo bliskiej przyszłości’.

Podczas gdy ostatnie wyjątkowo dynamiczne i rosnące notowania dolara (USDOLLAR Index) zachęcały zwłaszcza przez wzgląd na ogromny skok pary USD/JPY w zaledwie jedną noc, warto jest jednak zauważyć, iż jednocześnie zarówno EUR/USD, jak i GPB/USD zaczęły wykazywać się znacznie niższą pozycją w porównaniu z ich trendem zwyżkowym trwającym jeszcze w połowie kwietnia.

Wartość dolara udowodniła, iż jest ewidentnie w tendencji spadkowej. Para USD/CAD, pomimo tego, iż nie stanowi elementu składowego indeksu syntetycznego dolara, jako czynnik prowadzący bezpośrednio przyczyniła się do kontynuacji tak dobrych notowań par –USD. Dzisiaj, para USD/CAD pragnie odzyskać swoje notowania ze stycznia-kwietnia, a tygodniowe zamknięcie w granicach $1,2386 byłoby najbardziej pożądanym odczytem.

Wracając z powrotem do pary USD/JPY, wszystko wskazuje na to, że zwyżkowy potencjał właśnie zostaje odblokowany. USD/JPY odniosło porażkę jeśli chodzi o podjęcie próby odnalezienia jakiegokolwiek negatywnego aspektu dotyczącego USD podczas jego spadkowej tendencji, więc nie powinno być to dużym zaskoczeniem, jeśli zobaczymy, iż banknot znacznie skorzysta na słabym jenie podczas trwania tak silnego okresu USD. Pozycjonowanie marketu w przyszłości istotnie się wyrównało, jednak obecnie spekulacje dotyczące słabej wartości jena od okresu Q4’12 są zdecydowanie najniższe (co miało miejsce dokładnie wtedy, kiedy USD/JPY było w obrocie poniżej ¥80.00, jeszcze przed wprowadzeniem polityki japońskiej ‘Abenomics’).

Podobnie, spekulacyjna długotrwała pozycja, którą miał objąć dolar spadała przez ostatnie osiem tygodni pod rząd. Ujmując to innymi słowami: USD/JPY nie jest dłużej obleganą parą, a pośpiech repozycji może dyktować znacznie wyższe ceny w nadchodzących tygodniach.